Vážení zákonní zástupci žáků a žákyň VII. B, žákyň VII. A a žákyň VII. C. KHS nás požádala, abychom vám předali informaci viz níže (měli jste také obdržet systémovou SMS ohledně karantény)

Je nutné se řídit těmito pokyny:

Karanténní opatření stanovené ve smyslu § 2 odst.7 z.č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se nařizují v minimální délce 5 dní od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.
Karanténní opatření zahrnují: domácí karanténu minimálně po dobu 5 dnů, tedy do 17. 1. 2022 včetně (dle data posledního kontaktu).

KHS osobě s nařízenou karanténou ukončí karanténu nejdříve po 5 dnech ode dne zahájení karantény. Osoba, u které byla karanténa ukončena po 5 dnech, monitoruje svůj zdravotní stav a je jí doporučeno nosit respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu, a to následujících 5 dní od ukončení karantény nad rámec mimořádného opatření pro ochranu dýchacích cest. V případě projevu příznaků onemocnění covid-19 v průběhu 14 dní od posledního kontaktu s potvrzeným případem onemocnění covid-19 se této osobě nařídí absolvovat RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a v případě pozitivního výsledku tohoto testu se jí nařídí izolace!

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci bez návštěv osob, které nebydlí ve společné domácnosti. Není možné odcházet na mimoškolní aktivity apod.

Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (přetrvávající vysoké horečky, ztížené dýchání apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě.

Karanténa se v současné době nenařizuje osobě, která nevykazuje klinické příznaky onemocnění Covid-19 a má ukončené základní očkování proti onemocnění COVID-19 dle SPC, a doloží tuto skutečnost certifikátem o provedeném očkování; nenařizuje se osobě, která nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19, má podánu posilující dávku očkování, a doloží tuto skutečnost certifikátem o provedeném očkování; nenařizuje se osobě, která nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19 a prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba nařízené izolace a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARSCoV-2 neuplynulo více než 180 dní.